Kimim ben Nesli?

Nis 05

Kimim ben Nesli?

Senden sonra şunu keşfettim Nesli. Kim olduğumu bilmiyormuşum. O kadar çok insanların samimi hissetikleri insan olmaya çalışmışım ki onlara dönüşürken gerçekte kim olduğumu unutmuşum. Pasaklı mıyım yoksa çok titiz mi? Küfürbaz ya da çok nazik. Bilemiyorum artık. Çok sinsi miyim yoksa naif mi? İnsanlara çok endekslemişim kendimi. Kim nasıl istiyorsa onu anlatsın istemişim. Nereye biriktirdim peki sustuklarımı? Hayır öyle değil dediklerimi? Bilmiyorum. Neredelerden sızıyorlar ve ne zamanlarda? Bilmiyorum.

Hep insan aradım en çok, konuşmak istediğimde. En çok konuşmak istediklerimle konuşma hakkını elde edebilmek için önce hak etmem gerektiğini düşündüm. Neden dedim. Nasılsın dedim. Anlattılar. Günler boyu dinledim. Nasıl üzüldüler. Nasıl yıkıldılar. Annesiz yaşamak çok kötüymüş onu hissettim. Sevgilinin aldatması karşı cinse özgüveni azaltıyormuş, onu da dinledim. Onları dinlemek için geçirdiğim zamanda kendi acımı unuttum. Sanırım orada başladı asıl dertlerimi anlatmama hikayem. Hak etmek zorunda hissetmem ve hak ettiğimi düşünene kadar geçen zamanda anlatmaya değer bir şey bulamamam. Nereye biriktirdim onları peki? Unuttuklarımı? Seni de unuttum mu peki?

Etrafa bakıyorum şimdi. Koltuğuma. Senin üstüne oturup “Aa bak!” dediğin sehpama. Burada değilsin ama kafamda neredesin Nesli? Bir yerlere biriktin ve ben oraya ulaşamıyorum. Şu an pasaklı halime denk geldin ve seni temizlemeye üşeniyorum. Oradasın ve seni görüyorum. Aylar oldu hala kokmadın. Ne kadar da güzelsin, bayatlayamadın.

Sen her bana göre değilsin dediğinde özür dileyesim geliyordu. Seni çok sevmek benim lanetimdi. Şu an gene, aynı şekilde o güzel gamzelerin ile yanımda ol istiyorum diye özür diliyorum.

Özür dilerim peki kimim ben,
Yazar

Visit us on Google+